Ние сме Гастромак


Повеќе

Најново

08/05/2019

Гастромак на Hit Alpinea во Крањска гора

Тимот на Гастромак, предводен од претседателката Адријана Алачки отпатува во Словенија на 4-тата по ред гастрономска манифестација, Интернационалниот фестивал, Hit Alpinea во Крањска гора. Докажаните шефови […]
26/04/2019

Гастромак со награди и признанија од натпреварот во Будва

Заврши гастро- шампионатот на угостителско- туристички работници и шефови на кујни, NATIONAL COMPETITION OF CATERING WORKERS OF MONTENEGRO во Будва, Црна Гора. Се вративме со многу […]
21/04/2019

Адријана Алачки, претседателката на Гастромак на „VISIT DAGESTAN 2019“

Адријана Алачки, претседателката на Гастромак, штотуку се врати од Дагестан, најголемата руска република во северниот Кавказ, на второто издание на Интернационалната гастрономско- туристичка манифестација „VISIT DAGESTAN […]
GASTROMAK
2019

GASTROMAK 2019,
Ohrid, Nova Riviera

We introduce you the jury members of
THIRD INTERNATIONAL GASTRONOMY CONTEST- GASTROMAK MACEDONIA 2018

Lets remind us how it was 2018... and lets make it even more spectacular this year!


Dear chefs, precious guests & friends, looking forward to see you again October 10 - 14,
at Hotel Nova Riviera, Ohrid Republic of Macedonia, at GASTROMAK 2019.

Соопштение

15/08/2017

Македонските готвачи доминираа на гастрономскиот натпревар во Србија

СО НАЈДОБАР ГУЛАШ ДО ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА ТИМОТ НА ГАСТРОМАК Најдобар гулаш зготви тимот на Македонската Асоцијација на Готвачи и Шефови на кујни – ГастроМак, со […]

Медиуми

Сакате да бидете дел од нас?

info@gastromak.mk

Работно време

Од Пон - Пет: 09:00 - 17:00