Ние сме Гастромак


Повеќе

Најново

18/06/2019

Нови победи на 6-иот Меѓународен Гастро Туристички фестивал во Ниш

Заврши 6-иот Меѓународен Гастро Туристички фестивал во Ниш, Србија, каде Гастромак повторно ги покажа своите квалитети и едноставно блесна со наградите и признанијата. Лирим Даути, Хабиб […]
17/05/2019

Претседателката на Гастромак во Азербејџан

Адријана Алачки, претседател на ГастроМак, како прв човек на Асоцијацијата на готвачи и шефови на кујни од Македонија – полноправна и ексклузивна членка на WACS (World […]
11/05/2019

Гастромак освои 13 медали на натпреварот во Крањска гора

Гастромак се врати со куп медаљи од Интернационалниот фестивал, Hit Alpinea во Крањска гора, Словенија. Блескаат ! Вкупно 13 медаљи, од кои 1 златна, 8 сребрени […]
GASTROMAK
2019

GASTROMAK 2019,
Ohrid, Nova Riviera

We introduce you the jury members of
THIRD INTERNATIONAL GASTRONOMY CONTEST- GASTROMAK MACEDONIA 2018

Lets remind us how it was 2018... and lets make it even more spectacular this year!


Dear chefs, precious guests & friends, looking forward to see you again October 10 - 14,
at Hotel Nova Riviera, Ohrid Republic of Macedonia, at GASTROMAK 2019.

Соопштение

17/10/2017
gastromak-video

Видео презентација за ГастроМак 2017

Погледнете ја видео презентацијата за ГастроМак 2017 Watch the English version of the GastroMak 2017 video presentation below:
18/09/2017
mkdflag

Информација за натпреварувачи од Македонија

За натпреварувачи од Македонија кои што нема да користат хотелски услуги (ноќевање, храна), котизацијата за натпреварување ќе изнесува 15 евра по категорија, во денарска противвредност. Наградите […]

Медиуми

07/12/2016

Гостување на Сител

ГАСТРО МАК во ТВ Сител кај Елена и Александар. Шеф Миле Неделковски потготвуваше пастрмка со зеленчук.
05/12/2016

Гостување на Сител

Благодариме на драгата водителка Татјана Пуленџовска за денешното гостување. Ова се моменти на врачување на благодарност од ГАСТРО МАК за ТВ Сител и тимот на Утринската […]
30/11/2016

МТВ – Учество на натпреварот во Босна

Сакате да бидете дел од нас?

info@gastromak.mk

Работно време

Од Пон - Пет: 09:00 - 17:00