Ние сме Гастромак


Повеќе

Најново

11/10/2019

INFO FOR COMPETTITORS / СООПШТЕНИЕ ЗА НАТПРЕВАРУВАЧИ

INFO FOR COMPETTITORS LUNCH – 11 to 13 o`clock at hotel NOVA RIVIERA DINNER- 18 to 19.30 o’clock at hotel NOVA RIVIERA SAOPSTENJE ZA TAKMICARE RUCAK- […]
03/10/2019

TWO NEY CATEGORIES AT GASTROMAK 2019 / ДВЕ НОВИ КАТЕГОРИИ НА ГАСТРОМАК 2019

DEAR COMPETITORS, AT YOUR REQUEST, TWO NEW CATEGORIES AT GASTROMAK 2019 COMPETITION ARE INTRIDUCED: CATEGORY GMF – PREPARING GRILLED MEAT OR FISH CATEGORY RD – RESTAURANT […]
18/09/2019

The Fourth International Gastronomy Competition – GastroMak 2019 WACS Endorsement

FOURTH INTERNATIONAL GASTRONOMY CONTEST GASTROMAK 2019Date: October 10th to 14th, 2019, Ohrid, Republic of North MacedoniaVenue: Hotel Nova Riviera, and other facilities along the Ohrid Lake […]
GASTROMAK
2019

GASTROMAK 2019,
Ohrid, Nova Riviera

We introduce you the jury members of
FOURTH INTERNATIONAL GASTRONOMY CONTEST GASTROMAK 2019

Lets remind us how it was 2018... and lets make it even more spectacular this year!


Dear chefs, precious guests & friends, looking forward to see you again October 10 - 14,
at Hotel Nova Riviera, Ohrid Republic of Macedonia, at GASTROMAK 2019.

Соопштение

13/06/2018

КОНКУРС ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ

КОНКУРС ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ ГастроМак, националната Асоцијација на готвачи и шефови на кујни од Македонија, објавува КОНКУРС ЗА НОВИ ЧЛЕНОВИ. Сите заинтересирани, средношколци, студенти, […]
22/10/2017
accommodation-strumica

Information about accommodation for GastroMak 2017

Here you may be able to download information about accommodation in the city of Strumica, Macedonia for competitors and guests visiting GastroMak 2017. Competitors from: Vrnjacka banja, Horeka […]

Медиуми

01/07/2019

Претседателката Адријана Алачки на Алфа тв

Адријана Алачки, Претседателката на ГастроМак гостуваше на Алфа тв и ги информираше гледачите за новиот предизвик- Гастромак 2019, што во Охрид, попрецизно- во хотелот Нова Ривиера, […]
01/07/2019

Домаќин- Телма телевизија

Гастромак го почна загрејувањето пред големото гастрономско финале во Охрид! Chef Игор Каспер Атанасов ги запозна гледачите на телевизија Телма со она што ќе се случува […]
01/07/2019

Гостување во МРТВ

Претседателката на Гастромак, Адријана Алачки и chef Љупчо Гиевски, преку државниот сервис МРТВ, ја информираа јавноста за претстојниот „Гастромак 2019“, спектакл што ќе се случува во […]
Сакате да бидете дел од нас?

info@gastromak.mk

Работно време

Од Пон - Пет: 09:00 - 17:00